3.6 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022

Amazon přijme dalších 100 tisíc lidí, aby stíhal vyřídit objednávky

Mohlo by vás zajímat:

Americký internetový obchod oznámil, že přijme dalších 100 tisíc lidí, aby udržely krok s nárůstem on-line objednávek.

Noví zaměstnanci budou třídit, balit a posílat objednávky a budou přijati nejen na částečný, ale i na trvalý úvazek.

Amazon uvedl, že nová pracovní místa nesouvisí s jeho typickým náborem před rušnou podzimní a vánoční sezónou.

Už začátkem roku přijímali desetitisíce lidí
Internetový obchod zažívá rozmach. Amazon, největší světový on-line prodejce se sídlem v Seattlu, zaznamenal v období duben – červen rekordní zisk i tržby, protože během pandemie nového koronavirus se zvýšil poptávku po koupi potravin a dalšího zboží přes internet.

Americká společnost již počátkem tohoto roku musela najmout 175 tisíc lidí, aby dokázala vybavit příliv on-line objednávek. Minulý týden uvedla, že potřebuje obsadit 33 tisíc korporátních a technických pracovních míst.

Alicia Bolerová Davisová, která dohlíží na sklady společnosti Amazon, informovala, že společnost nabízí náborové bonusy ve výši 1000 USD (843,60 eura) v některých městech, kde má problém najít nové pracovníky, jako jsou Detroit, New York, Philadelphia a Louisville v Kentucky.

Nástupní plat v americké divizi Amazonu je 15 dolarů na hodinu.

Amazon opožděně chystá i Prime Day
Ve skladech společnosti Amazon začíná být rušno, neboť kromě typického oživení nákupů po prázdninách plánuje společnost uspořádat jeden ze svých nejrušnějších nákupních dní – Prime Day, až nyní na podzim po odkladu původního červencového termínu.

Amazon dodal, že bude sledovat, zda bude nutné přijmout před vánočními svátky dalších pracovníků. Loni najal před Vánocemi 200 tisíc lidí.

I další americká firma se již připravuje na nárůst on-line objednávek. Logistická a zásilková společnost United Parcel Service (UPS) minulý týden uvedla, že plánuje přijmout 100 tisíc lidí, kteří jí pomohou doručit balíčky během předvánočního období.

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek

Nejnovější články

Sponzorované odkazy

- Reklama -bydlení