Zbavit svou nemovitost dluhů nemusí nutně znamenat, že přijdete o střechu nad hlavou. Odprodejem se umoří vaše dluhy a vy zůstáváte v nájmu.
Nesplácení úvěrů a jiných závazků může dlužníka dovést až k exekučnímu řízení. Pokud k tomu došlo, pak je jedinou možností na záchranu majetku oddlužení nemovitosti.
Není to jednoduchý proces, ale je jím možné ještě mnoho zachránit.Pokud vyhlásíte osobní bankrot a vlastníte nemovitost nebo podíl na ní, pak většinou dochází k prodeji insolvenčním správcem.
Insolvenční správce má několik možností, jak prodej uskutečnit. Jednou z nich je dražba. Jestliže je pro vás představa prodané střechy nad hlavou nepřijatelná, pak můžete využít další možnost. Stačí najít společnost,...
Na najväčšej sociálnej sieti, ktorá združuje skupinu ľudí okolo bývania, stavania, rekonštrukcie a realít sa rozvinula zaujímavá debata ktorá zaujíma určite mnoho ľudí okolo nás.
Je lepšie spolupracovať pri riešení financovania bývania, pri hypotéke s finančným sprostredkovateľom alebo sa spoľahnúť na seba a riešiť hypotéku alebo ostatné finančné problémy na vlastnú päsť a samostatne?
Aké sú reálne skúsenosti ľudí, ktorí majú skúsenosti s týmito odvetviami ?
Riešiť finančné problémy a hypotéku s finančným poradcom alebo bez?
Kým niektorí nedajú na spoluprácu s finančným poradcom dopustiť, iní takúto možnosť už zo zásady odmietajú.
Nájdu sa dokonca aj takí, ktorí s finančným poradcom spolupracovali, ale s...
Příspěvková sazba do druhého důchodového pilíře se od začátku příštího roku zvýší z 5% na 5,25% hrubé mzdy zaměstnance, resp. vyměřovacího základu osoby samostatně výdělečně činné.
Každoroční nárůst příspěvkové sazby o 0,25 procentního bodu, který začal od roku 2017, bude pokračovat až do roku 2024, kdy sazba dosáhne 6% z vyměřovacího základu spořitele.
V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Sociální pojišťovny Peter Višváder.
Střadatelům ve druhém pilíři se je povinné odvody na důchodové pojištění v celkové výši 18% rozdělují na dvě části, na odvody do státního, průběžného pilíře, který spravuje Sociální pojišťovna a na odvody do druhého, Šetřivého pilíře.
"Střadatelé ve druhém...
Evropská unie by měla posílit svou reakci na investiční strategii Číny v Evropě. Uvádí se ve čtvrtek zveřejněné zprávě Evropského účetního dvora.
Evropští auditoři analyzovaly rizika, zejména hospodářského a politického charakteru, a také příležitosti, které pro Unii přináší státem řízená investiční strategie Číny.
Podle auditorů Unie čelí několika výzvám včetně toho, jak lépe vymezit, provádět a sledovat svou vlastní strategii ve vztahu k Číně a jak koordinovat opatření orgánů Unie a členských států vyplývající z jejich dvoustranných vztahů s Pekingem.
Státy spolupracují s Čínou i dvoustranněAuditoři připomněli, že údaje o čínských investicích v Unii nejsou úplné a že je třeba důkladně zmapovat...
Ministerstvo financí SR požádalo o bezúročnou návratnou finanční pomoc k 8. září tohoto roku 27 samospráv, z toho je osm žádostí již schválených.
Tyto zdroje mají obcím a městům pomoci vykompenzovat výpadek daně z příjmů fyzických osob.
Schválenou půjčku má v současnosti město Trenčín v objemu 1,28 milionu eur, obec Martin nad Žitavou, která získala 11 000 eur, město Humenné požádalo o 760 766 eur, Čierny Balog získá 98 502 eur, obec Rudňany získá 89 966 eur, Terňa dostane 33 820 eur, Dolní Breznica získá 20 759 eur a Velká Franková požádala o 8904 eur.
"Nejvyšší nárůst doručených žádosti (smluv) evidujeme za...
Wüstenrot stavební spořitelně klesl půlroční zisk o 74,8%. Jak vyplývá ze zveřejněných informací, od začátku ledna do konce června dosáhla plusových 184 tis. eur.
Rok předtím to bylo 730 tis. eur. Ve druhém čtvrtletí letošního roku společnost dokonce vykázala ztrátu na úrovni 17 tis. eur. Hlavní zdroj příjmu, čisté úrokové výnosy, zaznamenaly pokles.
V minulém roce ziskovost společnosti stagnovala. Zatímco v roce 2018 to byl čistý zisk na úrovni 1,57 mil. eur, za rok 2019 si společnost zapsala zisk 1,52 mil. eur. V posledních letech přitom evidovala růst ziskovosti.
Naposledy vykázala pokles zisku v roce 2016 a tehdy to odůvodnila hlavně vývojem...
Slovenská asociace pojišťoven žádá, aby současně se zrušením bankovního odvodu byly z povinnosti platit odvod vyjmuty i pojišťovny.
Uvedla to během připomínkového řízení k návrhu zákona o zrušení zvláštního odvodu bank a poboček zahraničních bank.
Důvody pro zavedení odvodu pro pojišťovny byly v minulosti podle asociace obdobné jako pro banky, a proto se domnívá, že účel zákona dávno pominul.
V současnosti naopak pojišťovny potřebují od státu pomoc, aby překonali problémy plynoucí z COVID-19. Pojišťovnám se podle vyjádření asociace podstatně snížily tržby a zvýšily náklady.
"Proto by spolu se zrušením bankovního odvodu měly být pojišťovny vyňaty z působnosti zákona o zvláštním odvodu z podnikání...