3.8 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022

Oddlužení nemovitosti cestou nejmenšího odporu

Mohlo by vás zajímat:

Zbavit svou nemovitost dluhů nemusí nutně znamenat, že přijdete o střechu nad hlavou. Odprodejem se umoří vaše dluhy a vy zůstáváte v nájmu.

Nesplácení úvěrů a jiných závazků může dlužníka dovést až k exekučnímu řízení. Pokud k tomu došlo, pak je jedinou možností na záchranu majetku oddlužení nemovitosti.

  • Není to jednoduchý proces, ale je jím možné ještě mnoho zachránit.
  • Pokud vyhlásíte osobní bankrot a vlastníte nemovitost nebo podíl na ní, pak většinou dochází k prodeji insolvenčním správcem.

Insolvenční správce má několik možností, jak prodej uskutečnit. Jednou z nich je dražba. Jestliže je pro vás představa prodané střechy nad hlavou nepřijatelná, pak můžete využít další možnost. Stačí najít společnost, která vaši nemovitost vykoupí, splatí vaše dluhy a nechá vás nadále ve vašem bývalém majetku bydlet.

  • Budete ale pouze jejím nájemcem.
  • Což znamená, že pro vás z tohoto kontraktu plynou stejné povinnosti, jaké má běžný nájemce domu či bytu.
  • Jen s tím rozdílem, že vám většinou taková společnost bude garantovat předkupní právo.

Po oddlužení můžete opět začít plánovat

Odprodejem vaší nemovitosti za uvedených podmínek se vlastně dostáváte opět na pevnou zem, můžete dál fungovat bez dluhů a začít plánovat lepší budoucnost. Každý z nás ví, že bez dostatečných finančních prostředků se to neobejde.

  • Klient, který prošel insolvenčním řízením, asi příliš důvěry u banky mít nebude.
  • Hypoteční kalkulačka vám tedy může nastínit, jaké jsou aktuální úrokové sazby a další podmínky pro úvěry, ale hledat budete muset zřejmě jinde.

Šancí je pro vás nebankovní půjčka bez registru. Tato nebankovní půjčka je poskytována celou řadou firem. Pokud se nechcete dostat opět do složité životní situace, pak tentokrát lépe vybírejte. Pomoci vám může srovnávač půjček nebo také diskusní fóra. Dozvíte se, kterému věřiteli se raději vyhnout a který má naopak přijatelné podmínky.

  • Výhodou nebankovní sféry je také to, že lze vše vyřídit z pohodlí domova.
  • Online půjčka je založena na komunikaci pomocí internetu.
- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek

Nejnovější články

Sponzorované odkazy

- Reklama -bydlení