3.8 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022

Evropský automobilový průmysl se obává brexitu bez obchodní dohody

Mohlo by vás zajímat:

„Vyjednavači na obou stranách nyní musí odsunout všechny překážky, aby předešli tomu, že po skončení přechodného období nebude dohoda,“ uvádí ACEA.

Pokud EU a Británie neuzavřou obchodní dohodu, podle sdružení panevropský automobilový průmysl v příštích pěti letech přijde o 110 miliard eur a také to ohrozí pracovní místa v sektoru.

ACEA požaduje od vyjednavačů obou stran, aby urgentně zajistily dohodu s nulovými cly, která by zabránila rozdílným regulacím v EU a Británii.

Británie formálně vystoupila z EU v lednu, kdy se však začalo přechodné období, které trvá do konce roku. Během přechodného období je Británie stále součástí jednotného trhu EU a celní unie.

Pokud Brusel a Londýn do 31. prosince 2020 neuzavřou novou dohodu, jejich obchod budou regulovat pravidla Světové obchodní organizace (WTO). To by znamenalo clo ve výši deset procent na auta a až 22 procent na nákladní auta, což by mohlo zvýšit výrobní náklady i ceny pro spotřebitele, uvedlo ACEA.

Britský automobilový průmysl je orientován převážně na vývoz do EU. Loni se v zemi vyrobilo 1,3 milionu osobních aut značek jako jsou Nissan, Honda, Mini a Opel / Vauxhall.

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek

Nejnovější články

Sponzorované odkazy

- Reklama -bydlení