3.8 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022

Americké franšízy vstupují na český trh. Zájem o ně není

Mohlo by vás zajímat:

Franšízový trh se stále rozvíjí a rozšiřuje. Neustále přibývají nové a nové franšízy, které čekají, až se jich někdo schopný ujme a dodá jim život. V posledních měsících se na český trh přihnala spousta amerických franšíz, ale zatím o ně zájem není příliš velký. Odborníci se shodují na tom, že u nás je zájem především o franšízové koncepty ryze české čili tuzemské. Zájem roste třeba o franšízu Extéria Market, která má budoucnost a velký potenciál se dál rozrůstat. Samozřejmě je nyní otázkou, jak to bude s americkými franšízami dál – možná zájem o ně přece jenom poroste, možná naopak bude ještě více skomírat. 

Franchising už ostatně není v České republice tabu. Dříve tomuto způsobu podnikání řada lidí nerozuměla, dnes je to naštěstí naprosto jinak. Lidé jsou tomuto způsobu podnikání otevření, což je opravdu velice pozitivní. Je to dobrá zpráva také pro zmiňované americké franšízy, některé si pojďme představit. 

Little Ceasers

O vstup na český trh aktuálně usiluje kupříkladu franšízový koncept Little Ceasers. Mluvíme tu o jednom z největších franšízových pizza řetězců na světě, který funguje už dlouhé roky (konkrétně od roku 1959). V současné době má po celém světě několik tisíc poboček, které se nachází v pětadvaceti státech světa. 

Během minulého roku se franšízový koncept dostal do Španělska, kde se otevřely rovnou dvě pobočky tohoto konceptu. Nynějším úkolem franšízy je dostat se dál do celé Evropy. 

Wingstop

Další franšízovou sítí, která se chce dostat na český trh je i síť restaurací jménem Wingstop. Jedná se o franšízovou síť původem z Texasu, která se zaměřuje ryze na kuřecí křídla různých příchutí. V současné době má kolem dvanácti set poboček, a to ve čtyřiceti státech Spojených států a v devíti dalších zemích po celém světě. 

Aktuálně jsou jejími cíli dostat se víc do Evropy – nejen do Česka, ale také do Francie nebo Velké Británie. 

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek

Nejnovější články

Sponzorované odkazy

- Reklama -bydlení