3.8 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022

Jarní situace se opakuje, firmy uzavírají výrobu. Propouštět však stále ještě nechtějí

Mohlo by vás zajímat:

Tak trochu jsme se toho obávali. Na mysli máme to, že přijde situace podobná letošnímu jaru. A bohužel po létu stráveném v zahraničí bylo jasné, že se jarní situace bude na podzim opakovat. A opět se dotkne velice výrazně české ekonomiky, ovšem následky aktuální krize se v plné “parádě” projeví až příští rok. Zatím se pomalu, ale jistě uzavírají výroby mnohých firem. Stále však řada z nich propouštět nechce. Je to však možná jen otázkou času. 

Koronavirus ovlivňuje průmyslovou výrobu

Nový typ onemocnění, který v současné době ovlivňuje nejen průmyslovou výrobu a kovovýrobu, ve které působí i firma Steeltec, je stále k nezastavení. Vyskytuje se celá spousta spekulací a lidé jsou různými názory už znechuceni. Nevědí, čemu věřit, respektive kdo má pravdu nebo kdo sděluje veřejnosti jenom své domněnky, jež mohou být mylné. 

I když jsou názory na panující onemocnění různé, je třeba poslouchat ministerstvo zdravotnictví, které svými činy pomalu, ale jistě směřuje k dalšímu lockdownu. To by mohlo být pro průmyslovou výrobu opět velkou kudlou do zad. 

Čekalo se na rozjezd kurzabeitu, ten však není podle představ

Ještě donedávna se firmy rozhodly vyčkávat. Měl se totiž projednávat takzvaný kurzabeit. Když však k jeho projednání došlo, zjistilo se, že není tak úplně podle představ. Nyní firmy přemýšlí, jestli se do hromadného propouštění pustit nebo jestli raději stále vyčkávat – fungovat a počkat, jak dál koronavirus ovlivní jejich odvětví. 

I když by se dalo říct, že oproti jarní situaci mají firmy poměrně mnoho zakázek, stejně není situace tak slavná a dobrá jako před úderem koronaviru. Stále nejde aktuální situaci ani trochu přirovnat k té, která tu byla před úderem nebezpečné nemoci. 

I ne zrovna dobrý počet zakázek by mohl být důvodem, proč by se firmy měly rozhodnout propustit své zaměstnance. Moc dobře si však firmy uvědomují, že kdyby se situace najednou výrazně zlepšila, byl by problém najít schopnou pracovní sílu rovnající se svou kvalifikací těm, kteří byli propuštění.

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek

Nejnovější články

Sponzorované odkazy

- Reklama -bydlení