Cestovní pojištění by mělo být součástí každého cestovního plánu. Ať už se člověk vydá na dlouho očekávanou cestu, nebo se chystá na dovolenou na poslední chvíli. Cestovní pojištění může ušetřit hromadu peněz, čas i frustraci, pokud se něco pokazí. 

Cestovní pojištění se netýká jen zdravotních problémů v zahraničí, často pokrývá i krádež zavazadel, zpožděné lety či jiné nepříjemnosti. S cestovním pojištěním je každá dovolená klidnější a řešení případných problému snadnější.

Jak vybrat nejlepší cestovní pojištění

Užitečným nástrojem při výběru nejvhodnějšího produktu je online srovnávač cestovního pojištění. Na webových stránkách srovnávače cestovního pojištění stačí zadat několik nezbytných údajů a aplikace nabídne nejvhodnější varianty a nabídky pojišťoven.

Člověk se tak snadněji rozhodne, zda je pro jeho dovolenou vhodnější evropská cestovní pojišťovna nebo pojišťovna colonnade. Nebo zvolí službu jiné pojišťovny, která nejlépe vyhovuje požadavkům.   

Vždy je třeba ověřit, že vybrané pojištění pokrývá všechny aktivity, které se pojištěnec chystá provádět. Pozor by měly dát také těhotné ženy. Některé pojišťovny nehradí léčebné výlohy spojené s těhotenstvím. Připojištění je třeba obvykle v posledním trimestru těhotenství.

Sjednání cestovního pojištění online

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak uzavřít cestovní pojištění, je sjednání online. Nabízí jej drtivá většina pojišťoven a dnes je to nejběžnější způsob pořizování této služby.

Jakmile člověk vybere tu nejvhodnější pojišťovnu, stačí navštívit její webové stránky a pustit se do vyplňování údajů. Pojišťovnu zajímají především tyto informace:

  • osobní údaje pojištěnců
  • typ dovolené – turistika, poznávací dovolená, pobyt na pláži
  • destinace – Evropa, Amerika, Asie či jiná místa světa
  • termín dovolené
  • jednorázové nebo celoroční pojištění
  • spoluúčast a limity škody
  • pojištění storna dovolené
  • asistenční služby a služby navíc

Po zadání všech údajů stačí zaplatit cenu cestovního pojištění a počkat až na e-mail dorazí smlouva a kartička pojištěnce. Obvykle to trvá jen několik minut. 

Při zvažování spoluúčasti a limitů je třeba vycházet z cen léčebných výloh a případné repatriace. Podezřele levné pojištění může mít háček v podobě vysoké spoluúčasti, nízkých limitů či nekvalitní asistenční služby.  

Pojištění rizikových sportů

Pokud se člověk v rámci dovolené chystá do vysokých hor nebo má v plánu zkoušet adrenalinové sporty jako je horolezectví, pohyb na ferratách či potápění, měl by být při výběru cestovního pojištění zvlášť důsledný.

Pohyb ve vysokohorském terénu je riskantní i pro zkušené horolezce. Adekvátní cestovní pojištění je rozhodně na místě.

Některé typy pojištění nepokrývají všechny typy outdoorových aktivit. A právě záchrana z vysokých hor pomocí vrtulníku a specialistů by se turistovi rozhodně prodražila. Nikdo se nechce kvůli jedné chybě zadlužit na celý život.

Vyplatí se připlatit si za pojištění pár set korun navíc a neriskovat zadlužení ve výši mnoha milionů. Podnikat nebezpečné aktivity bez pojištění se skutečně nevyplácí. 


Hledáte to nejlepší cestovní pojištění, které bude za rozumnou cenu? Prostřednictvím srovnávače cestovního pojištění můžete vyhledat a porovnat nabídku ověřených pojišťoven a najít tu nejvhodnější nabídku.