3.6 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022

Co dělat, když půjčky přerostou přes hlavu?

Mohlo by vás zajímat:

Když si půjčujeme peníze, je nutné, abychom byli obezřetní a zvážili, jestli dokážeme finanční závazek splácet. Nicméně se může stát, že svoji finanční situaci přeceníme. Nebo nás v životě potkají nečekané události a jednoho dne nám dojde, že již nemáme dostatečné finanční prostředky na odvádění měsíčních závazků. Jak takovou situaci řešit?

Postavit se k situaci čelem je to hlavní

Pokud si přiznáme, že nám půjčky přerostly přes hlavu, máme napůl vyhráno. Je důležité svoji situaci aktivně a neprodleně začít řešit. V opačném případě by se totiž mohlo stát, že se ocitneme v dluzích, ze kterých vede velmi těžká cesta ven.

Nenahrazujte půjčku půjčkou

Mnoho lidí v první chvíli napadne, že si vezmou další půjčku, pomocí které uhradí splátku. Vytloukat klín klínem se ale ve většině případů nevyplácí. Splátku sice uhradíte, ale na krku vám bude viset další finanční závazek.

Komunikace s poskytovatelem je základ

Když zjistíte, že již nemáte dostatečné peníze na placení svých závazků, ihned kontaktujte finanční subjekt, který vám půjčku poskytl. Čím déle nebudete svoji situaci řešit, tím větší vám hrozí sankce. V zájmu poskytovatele je, abyste mu splatili celou částku. Proto by neměl mít problém vám vyhovět. Společně pak můžete hledat nejvýhodnější řešení.

Upravte si výši splátek

Pokud jste dosud řádně spláceli a nemožnost splácení teprve očekáváte, můžete poskytovatele požádat, zda by vám umožnil splátky na nějaký čas odložit. Vhodným řešením také může být úprava splátkového kalendáře, kdy si měsíční splátky snížíte a prodloužíte si tím dobu splácení.

Další možností je refinancování

Pokud s úpravami půjčky u stávající bankovní či nebankovní instituce neuspějete, nevěšte hlavu. Vaše závazky je možné refinancovat. To znamená, že si úvěr převedete pod jinou společnost, která vám nabídne lepší podmínky.

Více půjček? Sjednoťte je v jednu

Pokud vám hrozí možnost nesplácení a vy máte více půjček u různých poskytovatelů, menší administrativní zátěže a nižšího úroku můžete dosáhnout tak, že využijete možnost konsolidace. Půjčky si sjednotíte do jedné. Sloučení funguje tak, že subjekt, u kterého si konsolidaci zajistíte, zaplatí částky všem finančním institucím, kterým jste doposud dlužili. Vy tak budete splácet závazek pouze jednomu subjektu.

I s vroubkem ve vaší finanční historii můžete získat půjčku

Častou obavou lidí, kteří se ocitli v dluzích je, že už jim žádná společnost v budoucnu neschválí úvěr. Nicméně, i když vaše úvěrová historie nebude bez poskvrnky, nemusíte se bát, že byste již nikdy nemohli využít žádné finanční produkty. Nejvhodnější variantou pro vás bude nebankovní půjčka, u které byste při schválení neměli mít problém s nižší bonitou.

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek

Nejnovější články

Sponzorované odkazy

- Reklama -bydlení