3.6 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022

Víte, jak prověřit auto před jeho koupí?

Mohlo by vás zajímat:

Možná, že jste se vydali na výstavu aut, kde vás nějaký model zaujal nebo už nějakou dobu šetříte na nového čtyřkolového miláčka. Důvody, proč jste se rozhodli pořídit si nový vůz, mohou být různé. Než si ho ale pořídíte, měli byste dbát na jeho prověření.

Investovat peníze do technického prověření vozidla před koupí se rozhodně vyplatí. To by vám potvrdil každý, kdo si mnul ruce nad tím, za jak super cenu auto pořizuje a pak do něj musel nasypat ještě dvojnásobek na opravy. Víte ale, jak auto před koupí prověřit?

Proč auto prověřit?

Věděli jste, že až polovina lidí vybírá auto déle než měsíc? Je totiž třeba se při kontrole zaměřit na spoustu faktorů jako jsou najeté kilometry a historie vozidla. Důležité je si totiž zjistit, jestli se vás prodávající nesnaží natáhnout na ceně nebo zatajit některé okolnosti, které by vás pak stáli další výdaje.

Jak auto prověřit?

Do prověření auta se můžete pustit sami, s kamarádem automechanikem, který autům rozumí nebo využít služeb odborníků, kteří vám vypracují odborný posudek a mohou využívat při kontrole nejnovějších technologií jako je využití rozšířené reality, která se využívá nejen v automobilovém průmyslu.

Ověření VIN

Úplným základem by mělo být prověření VIN kódu auta. Jde o mezinárodní identifikátor vozu, díky kterému můžete prověřit historii vozu, jeho původ i technický stav. VIN kód můžete nalézt v autě na různých místech, záleží na značce vozu:

  • pod čelním sklem
  • v motorovém prostoru
  • nad podlahou u spolujezdce
  • nad pravým kolem vzadu

Zároveň VIN kód naleznete v malém i velkém technickém průkazu vozidla. Při kontrole VIN kódu můžete využít placené i neplacené možnosti.

Kontrola auta na místě

Hodně může prozradit i kontrola auta na místě. Pro začátek je určitě dobré podívat se do motorového prostoru a auto si obejít a zkontrolovat všechny díly, výfuk, kola a další. Tu samou péči byste měli věnovat kontrole interiéru auta.

Až potom může následovat zkušební jízda, která opět může na mnohé poukázat. Důležité je hlavně poslouchat.

Věděli jste, že ačkoli hlavní sezóna prodeje aut začíná na jaře, vyplatí se vozy kupovat v zimě? Zima je ideálním ročním období k odhalení některých vad vozidla jako je odhalení nefunkčnosti žhavení, špatné baterie nebo startéru auta.

Alena Mrvíková, SEO služby a copywriting

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek

Nejnovější články

Sponzorované odkazy

- Reklama -bydlení