3.6 C
Prague
Úterý, 29 listopadu, 2022

Život v pohybu se Sportisimem

Mohlo by vás zajímat:

Sportisimo je oblíbeným obchodem nabízejícím sportovní potřeby. Čím je tato značka zajímavá?

Vše pro sport a volný čas

Sortiment značky zahrnuje sportovní oblečení, doplňky a další potřebné vybavení pro různé volnočasové aktivity, jejichž hlavním motivem je pohyb. Ve svém portfoliu má v současnosti tento obchod více než čtyři stovky značek.

Od svého založení úspěšně expanduje a získal si v českých podmínkách dnes již prakticky neotřesitelnou vůdčí pozici. Úspěšně etablovat se dokázal především v nákupních centrech po celé České republice. Tím se znatelně odlišuje od celé řady konkurenčních značek působících ve stejném v oboru. Řada z nich již své působení na českém trhu dokonce naopak musela ukončit. V roce 2008 proniklo Sportisimo i na slovenský trh.

Ačkoli název zní italsky, nemá ve skutečnosti zahraničím nic společného. Jedná se o původní českou značku. Ta první prodejnu otevřela Mladé Boleslavi, pak následovala pobočka v brněnském OC Futurum a na pražském Zličíně, kde má Sportisimo dosud své sídlo.

Česká značka s vietnamskými kořeny

Aktuálně celou značku vlastní společnost LV Global. V pozadí této firmy stála původně dvojice vietnamských obchodníků Do Hong Son a Thai Ngoc Nguyen. Ti jsou současně podle dostupných informací i původními zakladateli firmy.

První ze zmiňovaných podnikatelů ve vlastnické struktuře však již nefiguruje. Do Hong Son podle posledních zpráv svůj podíl v roce 2016 prodal Martinu Kúšikovi, což je bývalý partner Penty. Některé zdroje však hovoří o tom, že Do Hong Son si 25% podíl ponechal a novopečený majitel Kúšik vlastní dalších 25 %.

Příliš mnoho podrobností však o „zákulisí“ Sportisima známo není, povolaní o tomto tématu hovoří jen velmi neradi. Oba zakladatelé si zvláště střeží své soukromí a na veřejnosti se téměř neobjevují.

Na oba zakladatele dnes pamětníci vzpomínají jednak jako na technicky nadaného muže, druhý z obou mužů se do pamětí okolí zapsal coby pilný student. Do Hong Son vystudoval v Česku ČVUT, mladší Thai Ngoc Nguyen za sebou má studia na pražské VŠE.

V Česku máme, jak dokládá příběh Sportisima, mnoho šikovných lidí. Není sportovní styl tím pravým pro vás? Kapku potřebné elegance vám dodají stříbrné šperky. A pro ty, kteří si potrpí na luxus, se bude hodit i pestrý výběr zlatých šperků.

Více informací se dozvíte zde.

- Komerční sdělení -magazin

Další články autora

- Komerční sdělení -PR článek

Nejnovější články

Sponzorované odkazy

- Reklama -bydlení